Genel

Rusya’da Devleti kandıran lezbiyen çift evlendi

Rusya’da Devleti kandıran lezbiyen çift evlendi

Eşcinsel evliliklerin yasak olduğu Rusya’da iki gelinli düğün St. Petersburg şehrinde resmen kayda geçti. Eşcinsel çift sistemi aldattıkları için zaferlerini kutlarken, devlet birlikteliği geçersiz saymanın yollarını aramaya başladı.

Rusya’da yankı uyandıran ilk homoseksüel evlilik 7 Kasım tarihinde St. Petersburg şehrindeki 4 numaralı evlendirme dairesinde gerçekleşti. Evlendirme dairesi görevlileri çift tarafınca ustaca kandırıldıklarını itiraf ederek, “Denis Şumilova evlenme müracaat dilekçesini bizlere verirken genç bir adam kılığında kot pantolon ve tişörtle geldi. Kimliğinde adam olduğu belirtilen bu kişinin Alyona Fursova ile evlenmesinde biz hiçbir sakınca görmedik.

Başvuruyu kabul ettik ve imza gününü 7 Kasım evveliyatına verdik. Beklenen gün gelip çattığında akşam saat 18:00’da evlendirme dairesi kapısından içeri damat ve gelin yerine iki gelin girdi. Denis Şumilova İrina Şumilova oluvermişti. Yarım saat kadar üst mercilerle danıştıktan sonrasında giysiyle ilgili yasalarda hiçbir düzenleyici madde bulunmadığı için birlikteliği kayda almak zorunda kaldık” dedi.

Erkek olarak dünyaya gelen İrina Şumilova cinsiyet değişiklik yapma ameliyatı olmaya karar vermiş ve hormon tedavisine başlamış bir transeksüel fert. Böylece çift yasadaki açığı kullanarak evliliklerini resmi hale getirmeyi başardı.

Lezbiyen çift  İrina ile Alyona üç günden beri evli olarak yaşamlarını sürdürürken, vaka St.Petersburg kent meclisi tarafınca mercek altına alındı. Şimdi meclis birlikteliği geçersiz kılabilmek için nasıl bir yasal prosedür izlenebileceği planları yapıyor.

admin

Kasım 11th, 2014

No Comments

Bir Cevap Yazın

ON AİR