Genel

Makyaj malzemeleri ile tüm dünyayı ele geçiren eşcinsel çift

Makyaj malzemeleri ile tüm dünyayı ele geçiren eşcinsel çift

Dünyaca ünlü kozmetik markası M.A.C (Makeup Art Cosmetics) duymayan yoktur fakat bu kozmetik markasının öyküsünü bilmeyen ne olursa olsun vardır. Dünyadaki tüm hanımefendilerin fanatik olduğu ve onları güzelleştiren bu markanın hikayesi…

M.A.C (Makeup Art Cosmetics) 1985 senesinde birliktelikleri resmileşmemiş olsa da uzun senelerdir aynı çatı altında yaşayan eşcinsel çift Frank Toskan ve Frank Angelo tarafınca Kanada’da kuruluyor.

Makyaj sanatçısı ve hem defotoğrafçı olan Frank Toskan fotoğraf çekerken ürünlerin kalıcı ve parlak olabilmesi için renkleri ve kimyasalları kullanarak deneyler halletmeye başlıyor.

Sonuçlar pozitif yanıt vermeye başlayınca güzellik salonu zincirleri olan eşi Frank Angelo ile ortaklık kurarak ürünlerini öncelikle kendi çevrelerinde hemen sonra moda piyasasında kullanmaya başlıyorlar kısa sürede dünya starlarının dikkatini çekerek ürünlerini onlar üstünden insanlara tanıtmaya ve halka pazarlamaya başlıyorlar ve ilk mağazalarını 1991 senesinde New York’ta açıyorlar.

M.A.C (Makeup Art Cosmetics) dünya genelinde duyulmaya başlayınca markanın  %51’ini 1994 senesinde Estee Lauder satın alıyor.   1997’de ani bir kalp kriziyle hayata veda eden Frank Toskan’ın arkasından eşi Frank Angelo firmanın tamamını Estee Lauder’a satarak işi bırakıyor.

Fakat Estee Lauder  hala  Frank Toskan ve Frank Angelo’nun izinden gittiği için zirvedeki yerini kaybetmiyor.

admin

Kasım 7th, 2014

No Comments

Bir Cevap Yazın

ON AİR