haberler

LGBTİ’lere yönelik politika okulu yarın başlıyor

LGBTİ’lere yönelik politika okulu yarın başlıyor

​”Okulda, işte, mecliste: LGBTİ’ler her yerde!” kampanyası başlatan Toplumsal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nin (SPoD LGBTİ) düzenlemiş olduğu Politika Okulu 28 Şubat Cumartesi günü başlıyor..

Toplumsal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Emekleri Derneği (SPoD LGBTİ) tarafınca İstanbul’da meydana gelen Politika Okulu’nda ilk ders zili 28 Şubat Cumartesi günü çalacak. Lezbiyen, gey, bisexuel, trans ve intersekslerin siyasal alanda güçlendirilmesi ve 2015 genel seçimleri sürecinde LGBTİ hakları mücadelesinin görünürlüğünün arttırılması amacıyla başlatılan LGBTİ’lere yönelik Politika Okulu 04 Mart’a kadar devam edecek.

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Politika Okulu’nda LGBTİ’lerin siyasete katılım mekanizmaları mevzusunda bilgilendirilmesine, etken politikaya katılım mevzusunda cesaretlendirilmesine yönelik sunumlar ve atölyelerin yanı sıra ileriye dönük siyasal temsil ve katılım çalışmalarının planlaması da yapılacak.  Iştirakçilerin bulundukları illerdeki genel seçimlere yönelik kampanyalarda ve seyretme çalışmalarında yer almasının hedeflendiği okulda şu mevzular ele alınacak: Demokrasi ve özgürlükler, queer demokrasi, karar alma mekanizmalarına katılım şekilleri, yasama süreçlerinde sivil cemiyet, LGBTİ hareketi zamanı ve siyasal katılım, siyasal partiler ve hak temelli politikalar, toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme, LGBTİ odaklı toplumsal politikalar, mahalli siyasette LGBTİ hakları, seçim kampanyası örgütleme ve seçim seyretme emekleri.

admin

Mart 1st, 2015

No Comments

Bir Cevap Yazın

ON AİR