haberler

Her yakışıklı erkek homoseksüel midir?

Eşcinseller yakışıklı mı olur hep? Hanımefendiler derler ya; kimi beğensek hep eşcinsel çıkıyor, diye. Bilmiyorum. Bir ihtimal eşcinsellerin içindeki kadının feminen bir yansıması vardır güzellik terimine uygun olarak. Heteroseksüel adamların çoğu zaman birazcık çirkin oluşuna şartlanmışızdır. O yüzden güzel bir adama de eşcinsel etiketi yapıştırmaktan çekinmeyiz ve “acaba eşcinsel midir?” şüphesi duyarız güzel erkeklere karşı. Sonuçta güzel olana karşı “kız benzer biçimde” diye bir bakış açımız vardır. Bir de güzel- yakışıklı erkekler eşcinsel çıkarlarsa, bu önyargımız pekişir. Tamam kabul ediyorum; eşcinsellerin feminenliklerinden dolayı bildiğimiz erkeklikle örtüşmeyen bir görüntüleri vardır fakat bunun güzellik kavramıyla ilgili bulunduğunu zannetmiyorum.
Ülkemize gelen yabancı modellerden birine de kadınlardan biri toplumsal medyada, “Bu adam gay ise beni öldürün!” demiş. Doğal olarak bu ifade, güzel adamların gay çıkmış olduğu anlamını taşımayabilir fakat komiklik mahiyetinde de olsa bal şeklinde homofobi barındırıyor. Gay çıksa ne olur? Hanımefendilerin beğenmiş olduğu adamların heteroseksüel çıkma zorunluluğu mu var? Tanrının yada tabiat ananın işi; ne çıkarsa bahtımıza! Hem güzel adam istiyorsunuz, hem de heteroseksüel; size kısmet olacağı ne malum? Benim olmasa da yeter ki eşcinsel olmasın mı diyorsunuz? Hayallerinizde bile yer yok değil mi eşcinselliğe?
Bir de eşcinsellerin en iyi arkadaşlarının hanımefendiler olduğu söylenir; oysa bir tek duygusal alanlarına girilmediği sürece dosttur hanımefendiler eşcinsellere; onlar heteroseksizmin haricinde kalmış hanımefendiler değiller ki. Hangi hanım en yakınının eşcinsel olmasını canı gönülden ister; hiçbir hanım. Hele erkeklerini bir eşcinsele kaptırmaya asla tahammülleri yoktur.
Eşcinsellerin heteroseksüelliğe tahammülü de, eşcinsellerin de hetoreseksistliğinden mi? Hatta bazı eşcinseller o denli homofobikler ki, birlikte oldukları adamların eşcinsel olmasını onlar bile istemiyorlar. Eşcinseller bile homofobikken, heteroseksüeller niye homofobik olmasın değil mi?
Oysa ben birlikte olduğum adamın eşcinsel yada heteroseksüel olmasına asla takılmam. Yeter ki fizyolojik olarak adam olsun, bir de kibar olsun, insan olsun…
Düşünüyorum da dünyadaki tüm erkekler gay olsa, bayanların homofobisi erkeklerinkinden daha mı fazlaca olurdu?
Not; Ben ne erkekler gördüm çirkin ve de erkekten adam olan fakat eşcinsel!

admin

Aralık 1st, 2014

No Comments

Bir Cevap Yazın

ON AİR