haberler

Arınç’tan HDP için ‘gay ve lezbiyen’ çıkışı

Arınç’tan HDP için ‘gay ve lezbiyen’ çıkışı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Selahattin Demirtaşbarajı aşamazsa kabahati kendinde arasın, millete kabahat bulup ortalık şöyleki olur diye tehdit etmesin. HPD, parti olarak iddiası var ise, seçime girer ve sonucuna katlanır. Eğer yüzde 10’u aşarsa slm durur, saygı gösteririz. Fakat HDP’nin oyu şu anda yüzde 6-7 seviyesindedir” dedi. Bursa İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Arınç, özetle şu şekilde konuştu:

“Biz yüzde 10’luk barajı aşacağız’ diyorlarsa takdir etmek lazım. Bu cesaret ve iddia işidir, eleştirmek mümkün değil. Selahattin Demirtaş ve HDP’liler bir yerde demişler ki, ‘Biz parti olarak seçime girer, yüzde 10’u aşamazsak, bizim milletvekili çıkarmamamız halinde Türkiye karışır, çözüm süreci tehlikeye girer, PKK’nın işine yarar.’ Benim buna itirazım var. Bizi tehdit ediyor, ‘Ben parti olarak gireceğim, yüzde 10alamazsam gerisini siz düşünün, ortalığı yıkar, yakarız’ diyor. Bunu kabul edemeyiz. İddiası var ise; parti olarak girer sonucuna katlanır. Yüzde 10’u aşarsanız merhaba durur saygı gösteririz. Milletvekili sayısı 40-50’yi bulabilir. Aşamazsanız bizim sorunumuz değil. Siz tehdit ve şantajla bağımsız aday listesini adrese teslim çıkarıyorsunuz. Parti olarak bunu yapacağınıza nazaran sonuca razı olmuş olursunuz.”

“NİYE BİZİ DAĞA ÇIKMAKLA TEHDİT EDİYORSUN?”

“Niye bizi dağa çıkmakla tehdit ediyorsunuz? Mehmet Ağar DYP ile yüzde 9.5’da kalıp 10’luk barajı geçemediğinde, CHP Baykal ile yüzde 8.5 alıp barajı aşamadığında tehdit etti mi, yakar yıkarım dedi mi? Barajı aşamazsan kendinde ara, millete kabahat bulma. ‘Ortalık şöyleki olur’ diye tehdit etme. Siz yüzde 9 aldınız, buna güvenerek seçimlere girmek istiyorsunuz. Ihmal etmeyin sizin aldığınız oyun içinde 3 puan CHP’den gelen oy var. CHP’nin klasik taban seçmeni, ‘Ekmek için Ekmeleddin’i tutmadı. Bizlere de gelmedi ona gitti. Öteki metropollerden aldığınız oylardır. Bursa’dan bile 1 puan fazladan oy almış olabilirsiniz.”

“DEMİRTAŞ’A GAY, LEZBİYEN VE TRANSLAR DA DAHİL FARKLI SEÇMEN GRUPLARI OY VERDİ”

“Selahattin Demirtaş değişik temsil gruplarının da oyunu aldı. Gay, lezbiyen ve translar da dahil olmak suretiyle Türkiye’de herhangi bir partide temsil bulmayan değişik seçmen grupları oy verdi. Seçmen olarak oylarını temsil etme noktasında başarıya ulaşmış olan gruplar da var. CHP’nin oyları CHP’ye dönecek olursa senin kendi tabanın oyu yüzde 6-7 arasındadır. Seni alkışlarım. Bu şekilde bir sonuçla karşılaşacaksan milleti tehdit etme.AK Parti’yi tehdit etme. ‘Çözüm süreci zarar görür, PKK istismar edermiş.’ Kimse bu şekilde konuşmuyor, senin ayrıcalığın mı var? Sen kimsin? Güveniyorsan çık, yok güvenmiyorsan, kendi usulünle yoluna devam et. Fakat hevesi kursağında duracak. ‘Biz yüzde 15 alacağız’ diyor, yolun açık olsun yürü görelim bakalım. 15 mi, 12 mi, 6 mı, 1 mi alacaksın? Meydan okuyorum, biz meydan okuyoruz, biz meydan okuyan bir partiyiz. Senin tabanın seni yüzde 10’un üstüne çıkaracaksa normal olarak seçimin demokrasinin kuralları vardır, sizi kutlama eder alkışlarız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki değişik oylarla kendinizi yüzde 15’e odaklamayın. İyi çalışın, kıskanmayın. Çalışırsanız sizin de olur. Taksilerin arkasında bu şekilde yazıyor. Biz yüzde 50 hedefliyoruz.”

admin

Ocak 10th, 2015

No Comments

Bir Cevap Yazın

ON AİR